Σήμερα την 27η Ιουνίου 2024, ημέρα Πέμπτη και ώρα 16.30, αμέσως μετά το πέρας της Τακτικής Γενικής Συνέλευσης των μετόχων της «HELLENiQ ENERGY Ανώνυμη Εταιρεία Συμμετοχών» (η «Εταιρεία»), συνεδρίασαν τα μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου τα οποία διορίστηκαν με την από 19 Ιουνίου 2024 επιστολή του Ελληνικού Δημοσίου και εξελέγησαν από την προηγηθείσα Τακτική Γενική Συνέλευση. Η συνεδρίαση πραγματοποιήθηκε στο Ξενοδοχείο Grand Hyatt (αίθουσα Ulysses), Λεωφ. Συγγρού 115, 117 45 Αθήνα.